Nasz zespół 

Nasi Nauczyciele

lektorka, właścicielka szkoły

Maria Szumera

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalność nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, specjalność nauczycielska oraz logopedia. W 2019 roku obroniłam tytuł doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Posiadam doświadczenie zdobyte między innymi w pracy w kilku szkołach językowych, prywatnych firmach, korporacjach, a także we własnej szkole języka polskiego, którą założyłam i prowadzę od 2017 roku. Moją życiową pasją, moim ikigai, moim powołaniem jest uczenie języka polskiego jako obcego. Uwielbiam ludzi i długie rozmowy w miłej atmosferze, dlatego efekty moich zajęć przychodzą niezwykle szybko, naturalnie i przyjemnie. Moje lekcje pełne są rozmów, którym towarzyszy pozytywna energia i humor. Uczenie polskiego sprawia mi wielką satysfakcję, a progres moich kursantów, który obserwuję codziennie, napawa mnie dumą.
MRittner_zdj3

nauczyciel

Michalina Rittner

Absolwentka nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako lektor pracuje ponad dziesięć lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno na polskich uczelniach wyższych, jak i w prywatnych szkołach językowych. Prowadzi zajęcia z języka polskiego ogólnego oraz specjalistycznego na wszystkich poziomach zaawansowania. Zdobyte wykształcenie uzupełnia, uczestnicząc w kursach doszkalających o różnej tematyce. Zna trzy języki obce, co ułatwia jej pracę z cudzoziemcami uczącymi się języka polskiego. Gdyby nie była nauczycielem, zapewne pracowałaby ze zwierzętami, ponieważ są one jej wielką pasją – nie większą jednak niż nauczanie języka polskiego :-).

nauczyciel

Sylwia Różak

Po ukończeniu filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, postanowiła studiować język polski dla obcokrajowców. W 2016 roku uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją z nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego. Doświadczenie zdobywała podczas Letniej Szkoły Języka Polskiego na UJ oraz uczestniczyła w innych projektach edukacyjnych.

Od ponad pięciu lat pracuje jako lektorka na uniwersytecie oraz w prywatnych szkołach językowych. Prowadzi zajęcia dla studentów indywidualnych, grupowych oraz dla studentów w korporacjach. Odpowiada za przygotowanie materiałów oraz warsztatów edukacyjnych dla obcokrajowców.

Swobodny kontakt z ludźmi i radość z obserwowania ich postępów sprawia, że jej lekcje są interesujące i owocne. Po pracy uwielbia czytać, jeździć na rowerze i podróżować. 

nauczyciel

Barbara Gwóźdź

Mam na imię Basia i jestem lektorką języka polskiego. Uczę osoby w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego – prowadziłam zarówno kursy stacjonarne, jak i online, indywidualne i grupowe. Zawsze staram się, żeby lekcje były interesujące i żeby każdy mój Kursant uwierzył, że będzie mówił po polsku!

nauczyciel

Marcelina Knez

Mam na imię Marcelina. Po ukończeniu licencjatu z filologii indyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim zainteresowałam się nauczaniem języka polskiego. Uczenie innych sprawia mi ogromną przyjemność. Kocham poznawać ludzi z innych krajów i ich kultury, dlatego pasjonuje mnie nauczanie. Bardzo lubię rozmawiać z ludźmi i wiem, jak ważna jest komunikacja, dlatego na każdych zajęciach przede wszystkim znajduję czas na konwersacje z uczącymi się. Stale wzmacniam motywację studentów poprzez utrzymywanie pozytywnej atmosfery w czasie zajęć. W wolnym czasie czytam książki, trenuję lub spaceruję z psem.

nauczyciel

Aleksandra Woźniak

Uczenie języka polskiego jako obcego to moja wielka pasja. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i rozmawiać na każdy temat. Jestem niepoprawną optymistką, dla której szklanka zawsze jest do połowy pełna. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie skupiając się na jego osobistych celach językowych. Znam dwa języki obce i mam ochotę poznawać kolejne. Poza studiami i pracą lubię wypoczywać na świeżym powietrzu, czytać książki i oglądać filmy. W wolnych chwilach zajmuję się tworzeniem szeroko pojętej sztuki.

nauczyciel

Małgorzata Dryzd

Mam na imię Gosia, a nauczanie języka polskiego jako obcego to moja pasja. Od najmłodszych lat chciałam uczyć inne osoby, a teraz mam szansę spełniać to marzenie. Na co dzień bardzo lubię spędzać czas z innymi ludźmi, poznawać ich i rozmawiać z nimi. W wolnym czasie czytam książki oraz spotykam się ze znajomymi. Uśmiech, długie rozmowy i pozytywna energia to dla mnie najlepszy sposób na spędzanie czasu. Tak też jest na moich zajęciach, zapraszam!

nauczyciel

Katarzyna Jonkisz-Okraska

Mam na imię Kasia. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, uzyskując tytuł magistra w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Pracuję jako nauczyciel od 5 lat. Praca lektora jest wymagająca, ale bardzo lubię uczyć i czuję się w tym zawodzie spełniona. Przygotowując lekcje stawiam na kreatywność oraz nieustannie poszukuję nowych i ciekawych rozwiązań

Jestem osobą rozsądną, spokojną oraz cierpliwą. Lubię aktywnie spędzać czas i nieustannie podejmuję nowe działania służące rozwojowi osobistemu. Łatwo nawiązuję znajomości, jestem komunikatywna i uwielbiam pracować z ludźmi. Czerpię wiele radości ze spotkań z nowymi osobami – również tymi, które reprezentują różne kręgi kulturowe. 

teacher

Zlatoslava Halian

Mam na imię Zlata. Ukończyłam Malarstwo(stopień licencjata) oraz Sztukę i Edukację (stopień magistra) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W trakcie studiów brałam udział i samodzielnie realizowałam różne projekty. Właśnie wtedy odkryłam, że praca i kontakt z ludźmi sprawia mi ogromną przyjemność. 

Jestem osobą otwartą, pozytywną oraz empatyczną. Lubię poznawać nowych ludzi i poznawać nowe kultury. Dzielenie się wiedzą przynosi mi spełnienie. Swobodnie posługuje się 4 językami i wiem, że ta liczba będzie rosła. Drugą moją pasją jest tworzenie. W wolnym czasie maluję, rysuję i robię rzeźby ceramiczne.

teacher

Nataliia Pavlenko

Mam na imię Nataliia. Studiowałam Polonistykę na Uniwersytecie Narodowym imienia Tarasa Szewczenki w Kijowie. Studiowałam także na Uniwersytecie Warszawskim. Mówię biegle po ukraińsku i po rosyjsku, a także po angielsku. 

Pracuję jako lektor języka polskiego jako obcego ponad 5 lat. Prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe, stosując różne materiały do nauki języka. Zawsze staram się prowadzić lekcje w sposób kreatywny i interesujący. W swoim czasie wolnym czytam książki, słucham podcastów oraz tłumacze teksty.

teacher

Patrycja Popiołek

Nazywam się Patrycja i jestem nauczycielem języka polskiego. Ukończyłam nauczanie języka polskiego jako obcego oraz literaturoznawstwo porównawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Uczę ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie. Bardzo lubię spotykać ludzi z całego świata. Staram się, aby moje lekcje przebiegały w miłej atmosferze. Poza nauczaniem języka polskiego moją pasją jest literatura. Kocham też zwierzęta – mam rudego kota.

biuro

Office manager

Ewelina Gorąca-Rejmanowska

Dzień dobry! Mam na imię Ewelina i to właśnie ze mną kontaktujesz się zapisując się na kurs. 

W szkole Polish Classes pomagam studentom znaleźć najlepszy dla nich kurs, odpowiadam na wszystkie pytania, prowadzę biuro szkoły, wystawiam faktury, przygotowuję certyfikaty, uzupełniam dokumenty i duuużo więcej 🙂

Grafik

Jakub Sokołowski

Studiuję Komunikację Wizualną, tworzę content foto i wideo dla marek jako Studio Zew, przez kilka lat prowadziłem w radiu audycję młodzieżową, wychowałem się na scenie w zespole muzycznym.

School administrator in Krakow

Zlatoslava Halian

Mam na imię Zlata i to mnie spotkasz wchodząc do naszej szkoły w Krakowie. Zajmuję się administracją biura w Krakowie. Znam cztery języki, na pewno znajdziemy jeden wspólny 🙂

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.